close
تبلیغات در اینترنت

اشتباهات رژیمی که باعث چاقی می‌شوند


موضوعات موضوعات

سلامت

آموزش سلامت

مطالب پرستاری

ورزش و فعالیت بدنی

دانلود کتاب


آرشيو آرشيو

1395

1392

1391

1390


جستجوگر پيشرفته سايت

اشتباهات رژیمی که باعث چاقی می‌شوند


بعضی از غذاها، کمی بیشتر از سایر غذاها برای هضم انرژی لازم دارند. ولی هیچ غذایی وجود ندارد که هنگام هضم آنقدر انرژی مصرف کند که شما بدون تغییر در عادت‌های غذایی یا ورزش، کاهش وزن داشته باشید.


برای این که در برنامه کاهش وزن خود موفق باشید نباید توسط این اشتباهات از مسیر کاهش وزن خود منحرف شوید.

 
1- کالری‌ها محاسبه نمی‌شوند!


این اولین و رایج‌ترین اشتباهی است که افراد در برنامه کاهش وزن خود مرتکب می‌شوند. مطمئن باشید تمام کالری مصرفی در برنامه کاهش وزنتان محاسبه می‌شود.

برای این که نیم کیلو گرم لاغر شوید باید در هفته 3500 کالری از میزان کالری مصرفی خود را کم کنید.

هرچند در یک برنامه کم چرب که حاوی پروتئین مناسب و متوسط و کربوهیدرات‌های پیچیده است دیگر نیازی به محاسبه کالری‌ها نیست. زیرا این رژیم خود به خود کم کالری است.

 

2- رژیم خود را ناگهان عوض کنید تا سریع‌تر لاغر شوید!


این کار بدترین روش برای شروع رژیم غذایی است زیرا در این نوع رژیم‌ها میزان کربوهیدرات‌ها را کاهش می‌دهیم در نتیجه به سرعت مایع زیادی را از دست می‌دهیم. کاهش مایعات به میزان مایعات دریافتی بستگی ندارد بلکه مستقیماً به توانایی بدن در نگهداری مایعات ارتباط دارد. در این برنامه‌ها چربی بدن کاهش نمی‌یابد بلکه در واقع تنها پروتئین از دست می‌رود که برای کلیه‌ها بسیار خطرناک است. هنگامی که این نوع رژیم‌ها را کنار بگذاریم مجدداً با افزایش وزن به صورت چربی مواجه می‌شویم. و اغلب می‌بینیم که فرد حتی چاق‌تر از زمان قبل از رژیم شده است.

 

3- ورزش برای کاهش وزن لازم نیست!


هیچ ادعایی توخالی‌تر از این وجود ندارد. ورزش منظم کلید کاهش وزن طولانی مدت و حفظ وزن مطلوب است.

ورزش تنها کالری نمی‌سوزاند بلکه توان تنظیم اشتها را نیز دارد. ورزش بر متابولیسم بدن تأثیر مثبتی می‌گذارد، فشارخون، کلسترول و قند خون را تنظیم و به طور کلی سلامتی را تضمین می‌کند.

داشتن فعالیت بدنی و نگه داشتن وزن ایده آل هر دو برای حفظ سلامت لازم است. افراد می‌توانند سلامت خود را با ورزش ارتقاء دهند و نیز تفریحی سالم داشته باشند.

30 دقیقه فعالیت بدنی روزانه می‌تواند به سلامت بیشتر شما کمک کند. این که چه نوع ورزشی انتخاب نمایید چندان تفاوتی ندارد، شما می‌توانید ورزش را یک‌بار در روز یا دو بار در روز با زمان کمتر انجام دهید.

 

4- هرچه شب هنگام بخورید به چربی مبدل می‌شود!


فرقی ندارد چه ساعتی غذا بخورید. میزان کل کالری روزانه در برابر تعداد کالری که می‌سوزانید تعیین کننده کاهش یا افزایش وزن است. بدن شما کالری شب یا روز را تشخیص نمی‌دهد. تنها میزان کالری‌ها دریک روز مطرح است.

تنها نکته منفی خوردن غذا در شب این است که ممکن است دچار مشکلی به نام بازگشت اسید شوید که در این صورت دچار سوزش سر دل خواهید شد. اگر این مشکل را دارید باید حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

 

5- برخی غذاها می‌توانند کالری‌ها را بسوزانند!


بعضی از غذاها، کمی بیشتر از سایر غذاها برای هضم انرژی لازم دارند. ولی هیچ غذایی وجود ندارد که هنگام هضم آنقدر انرژی مصرف کند که شما بدون تغییر در عادت‌های غذایی یا ورزش، کاهش وزن داشته باشید.

 

6- سرعت غذا خوردن تفاوتی نمی‌کند


آرام غذا خوردن و جویدن غذا باعث تنظیم مرکز کنترل اشتهای مغز می‌شود. بنابراین آنچه که خورده‌اید اشتهایتان را کم می‌کند و با غذای کمتر زودتر سیر می‌شوید.

غذا خوردن سریع خود به خود چاق نمی‌کند ولی از آنجایی که افرادی که سریع غذا می‌خوردند به مکانیزم تنظیم اشتهایشان زمان کافی نمی‌دهند تا کار کند آنگاه بیشتر از میزان لازم غذا می‌خورند.


7- چون گوشت حاوی پروتئین زیادی است باعث افزایش وزن نمی‌شود!


پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها بدون توجه به منبع آن‌ها، در هر گرم 4 کالری دارند. چربی نیز در هر گرم 9 کالری دارد، یعنی بیشتر از دو برابر پروتئین و کربوهیدرات.

گوشت نه تنها در هر گرم چهار کالری دارد بلکه هر گرم چربی گوشت 9 کالری دارد.

هرچه میزان چربی گوشت بیشتر باشد کالری آن نیز بیشتر خواهد شد و چون مصرف کالری زیاد باعث افزایش ذخیره سازی چربی می‌شود، در نتیجه خوردن گوشت نه تنها باعث افزایش وزن می‌شود، بلکه بیشتر آن را به صورت چربی ذخیره می‌کند.

 

8- تا زمانی که ویتامین‌های لازم را مصرف کنید، هرچه بخورید اشکالی ندارد!


مکمل‌های ویتامینی تمام مایحتاج شما ازجمله پروتئین، کربوهیدرات، املاح، اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب مورد نیاز را برآورده نمی‌کند، بلکه این بارو غلط در مورد تغذیه و رژیم است.

بسیاری از افرادی که دارای رژیم کم کالری به همراه مکمل‌های غذایی پروتئینی و ویتامینی هستند دچار مشکلاتی شده‌اند که به علت عدم توانایی بدن جهت تنظیم متابولیسم بوده است مخصوصاً کلیه‌ها و کبد که نمی‌توانند به این نوع رژیم سازگار شوند.


9- اگر صبحانه نخورید و ناهار و شام بخورید لاغر می‌شوید!

مهم نیست که چه زمانی از 24 ساعت کالری مصرف می‌کنید، نتیجه نهایی یکی است. فرمول پایه این است کالری مصرفی در برابر کالری که می‌سوزانید.

اگر در روز سه بار و هر بار چهارصد کالری بخورید یا 1200 کالری را در یک وعده مصرف کنید، بدن شما این تفاوت را درک نمی‌کند. ولی فراموش نکنید حذف وعده غذایی راه مناسبی برای رژیم موفق نیست زیرا اشتهای شما را بیش از حد تحریک می‌کند و نه تنها شما ناهار یا شام زیادتری می‌خورید بلکه در طول روز هم از انواع میان وعده‌ها مصرف می‌کنید.

 

10- برای لاغر شدن نباید غذا خورد


برخلاف تصور، گرسنه ماندن باعث می‌شود وزن بدن به دلیل ذخیره سازی چربی افزایش یابد.

اگر هدفتان از گرسنگی کشیدن کاهش وزن است باید در برنامه رژیمی خود تجدیدنظر نمایید. به جای گرسنگی یک برنامه مناسب ورزشی برای خود تعیین کرده و بیشتر به باشگاه بروید. از میوه‌جات، سبزیجات، حبوبات، گوشت‌های کم چرب و ماهی استفاده کنید. سعی کنید چهار یا پنج بار در هفته طبق یک برنامه منظم ورزش نمایید.

 
11- با نوشیدن آب چاق می‌شویم


برعکس ننوشیدن مقدار کافی آب در طول روز متابولیسم و سوخت و ساز بدن را کند کرده و ممکن است باعث اضافه وزن نیز بشود.

آب ماده ای ضروری برای فعالیت‌های متابولیک بدن، از جمله سوزاندن کالری محسوب می‌شود.

تا زمانی که در کویر لوت زندگی نمی‌کنید، آب فراوانی اطراف شما وجود داشته و باید زیاد از آن بنوشید. 8 تا 10 لیوان و اگر ورزش می‌کنید حتی بیشتر از این مقدار. خوردن آب به جای انواع نوشابه نیز بسیار مناسب است. نوشابه‌ها معمولاً زودتر احساس تشنگی را نسبت به آب از بین می‌برند و دارای کالری‌های بی ارزش بوده و باعث می‌شوند بعد از 30 دقیقه مجدداً احساس گرسنگی نمایید.

 

12- خوردن تنقلات هنگام گرسنگی کمتر چاق می‌کند


خوردن تنقلات هنگام گرسنگی باعث ایجاد عادت‌های غذایی ناسالم می‌شود.

با شکم سیر از خانه خارج شوید. گرسنگی ممکن است منجر به خریدن و خوردن تنقلات شود. شکلات، پفک و چیپس هیچ کدام نمی‌توانند جای یک صبحانه، ناهار و شام سالم و رضایت بخش را بگیرند.

 

چند توصیه به زنان چاق


زنان چاق می‌توانند بدون رژیم گرفتن تنها با تغییر عادات غذایی و ورزش بیشتر سلامت خود را بهبود ببخشند.

محققان معتقدند تغییر شیوه زندگی مانند انجام فعالیت‌های ورزشی نظیر تای‌چی، ورزش‌های هوازی و رفتار درمانی از خطرات چاقی روی سلامت زنان می‌کاهد حتی اگر این زنان به میزان قابل توجهی وزن خود را کم نکنند.

به گفته محققان دانشگاه متروپولیتان انگلیس، همه افراد با اندازه‌های مختلف، می‌توانند خطرات سلامت ضعیف را با اجرای شیوه سالم زندگی کاهش دهند.برچسب ها : اشتباهات رژیم رژیم غذایی لاغری تناسب اندام برنامه کاربردي اشتباهات رژيمي دانلود برنامه اشتباهات رژيمي برنامه توپ اشتباهات رژيمي برنامه کاربردي ويندوز اشتباهات رژيمي برنامه خوب اشتباهات رژيمي برنامه بهينه سازي اشتباهات رژيمي برنامه پشتيبان گيري اشتباهات رژيمي برنامه جديد اشتباهات رژيمي برنامه بهينه سازي به نام اشتباهات رژيمي دانلود نرم افزار دکستاب اشتباهات رژيمي دانلود نرم افزار جديد اشتباهات رژيمي دانلود نرم افزار قديمي اشتباهات رژيمي
ارسال شده در : جمعه 13 مرداد 1391 - توسط : اکبری
بازديد : 119 بار دسته بندي : سلامت آموزش سلامت نظر دهيد! [ ]

مرتبط باموضوع :نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
جدول کامل ليگ برتر ايران


مشاهده جدول کامل ليگ برتر ايران


پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • فروش گیفت کارت گوگل پلی

  انجام پایان نامه کارشناسی

  سرور مجازی آمریکا

  خرید فیلتر شکن

  پرورش بلدرچین

  بهترین سایت مد و زیبایی

  خرید جم کلش رویال

  چاپ کاتالوگ و بروشور

  جی پی اس گارمین

  اخبار فوتبال

  رمضان سال 95

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید


 • امکانات سایت امکانات سایت
     بک لينک بک لينک
  خرید گیفت کارت ارزان اسپاتیفای استیم
  خرید آنلاین گیفت کارت گوگل پلی با گیفتی دات کام
  خاک پوششی
  تور ارزان کیش لحظه آخری
  هتل های 5 ستاره کیش
  تور کیش از مشهد لحظه آخری
  تور کیش نوروز 95
  دیدنی های جزیره کیش
  بلیط کیش ارزان قیمت
  بلیط پرواز کیش
  خرید گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی
  بزرگترین مرکز خرید و فروش گیفت کارت
  تور ارزان کیش نوروز 95